close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 24 marca 2017

  „Każde źdźbło trawy ma swe miejsce na ziemi, skąd czerpie swe życie i siłę; tak i człowiek ma swe korzenie w kraju, z którego ciągnie wraz z życiem wiarę swoją!” („Lord Jim” J. K. Korzeniowski)

  W związku z ogłoszeniem roku 2017 Rokiem Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Sydney ogłasza konkurs literacko-plastyczny skierowany do młodzieży w wieku 12-18 lat, narodowości zarówno polskiej, jak i australijskiej, zamieszkującej teren Australii.

   

   

  W 2017 roku obchodzimy 160. rocznicę urodzin Józefa Konrada Korzeniowskiego – polskiego pisarza, którego dzieła na stałe wpisały się w kanon literatury światowej. Ogłaszany konkurs ma na celu rozpowszechnienie znajomości twórczości autora „Lorda Jima” wśród młodzieży w Australii.

   

  Konkurs polega na przygotowaniu pracy literackiej lub graficznej inspirowanej utworami Józefa Korzeniowskiego. Praca pisemna powinna przybrać formę eseju w języku polskim lub angielskim na temat: Podążać za swym marzeniem, podążać wiecznie — zawsze, usque ad finem… Marzenia współczesnych nastolatków: jak dalekie – lub bliskie - są marzeniom Lorda Jima?” Praca plastyczna polegać będzie na zaprojektowaniu okładki do jednego z utworów Józefa Korzeniowskiego.

   

  Termin nadsyłania prac upływa dnia 19 maja 2017 r. Dla zwycięzców przewidziano ciekawe nagrody.

  Regulamin konkursu

  Karta zgłoszenia

  Żywkowo - bociania wioska

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: