close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 czerwca 2017

  W niedzielę 4 czerwca 2017 r. na terenie Klubu Sportowego „Polonia” w Plumpton odbyły się obchody Dnia Dziecka organizowane przez Ambasadę RP w Australii, Konsulat Generalny RP w Sydney oraz Klub Sportowy „Polonia”.

  Już od trzech lat Klub Sportowy „Polonia” w Plumpton gości przeznaczone dla dzieci imprezy sportowe współorganizowane z Ambasadą RP w Australii oraz Konsulatem Generalnym RP w Sydney, które cieszą się ogromna popularnością wśród wszystkich pokoleń sydneyskiej Polonii. Uroczyste rozpoczęcie niedzielnej imprezy nastąpiło o godzinie 11.00. Wszystkich przybyłych powitał w Klubie jego Prezes Adam Biziuk. Następnie głos zabrała w imieniu Ambasadora RP, Pawła Milewskiego oraz własnym Konsul Generalna RP w Sydney, Regina Jurkowska. Po uroczystych przemówieniach zatańczył zespół „Lajkonik” pod artystyczną dyrekcją Urszuli Lang. Na uwagę zasługuje również obecność miejscowego Burmistrza, Stephena Bali, który mimo rozlicznych obowiązków znalazł czas, by tradycyjnie już odwiedzić polski klub sportowy „Polonia”, a także Prezesa Federacji Polskich Organizacji w Nowej Południowej Walii, dr Ryszarda Adams-Dzierzby.

  Na najmłodszych uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy oraz gry i zabawy zręcznościowe przygotowane i poprowadzone przez Polską Macierz Szkolną. W imprezie wzięli udział przedstawiciele i uczniowie wszystkich szkół polskich na terenie Sydney. Całość spotkania wirtuozersko poprowadził Michał Macioch, aktor polonijnego Teatru Fantazja. Jak co roku, na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu tego przedsięwzięcia, za jego doskonałe przygotowanie, znakomitą organizację oraz świetne przeprowadzenie i obsługę. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę.

  image1
  image10
  image11
  image12
  image13
  image14
  image15
  image16
  image17
  image18
  image19
  image2
  image20
  image21
  image22
  image23
  image24
  image25
  image3
  image4
  image5
  image6
  image7
  image8
  image9

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: