close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 4 grudnia 2017

  3 grudnia 2017 r. na terenie Klubu Sportowego „Polonia” w Plumpton odbył się Polski Festiwal organizowany pod patronatem Ambasady RP w Australii oraz Konsulatu Generalnego RP w Sydney.

  Tegoroczne wydarzenie miało szczególny charakter ze względu na wizytę w Australii Ministra Krzysztofa Szczerskiego, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Szefa Gabinetu Prezydenta RP, który spotkał się z licznie zgromadzoną w Plumpton Polonią. W Festiwalu wziął również udział nowo mianowany Ambasador RP w Australii,  Michał Kołodziejski, Konsul Generalny RP w Sydney, Regina Jurkowska, Burmistrz Miasta Blacktown, Stephen Bali, Zastępca Dyrektora Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta RP, Marcin Przydacz, Prezes Rady Naczelnej Polonii Australijskiej, Małgorzata Kwiatkowska, a także Prezes Federacji Polskich Organizacji w Nowej Południowej Walii, Ryszard Dzierzba. Oficjalne rozpoczęcie Festiwalu nastąpiło powitaniem wszystkich zgromadzonych gości przez Prezesa Klubu – Adama Biziuka. Podczas oficjalnej części wydarzenia Burmistrz Miasta Blacktown, Stephen Bali uroczyście nadał Reginie Jurkowskiej, Konsulowi Generalnemu RP w Sydney, honorowe obywatelstwo Miasta Blacktown. 

  W programie Festiwalu znalazły się występy lokalnych zespołów folklorystycznych, muzyków, artystów teatru „Fantazja” oraz kabaretu Vis-a-Vis. Jedną z głównych atrakcji na festiwalowej scenie był występ folkowego zespołu Tekla Klebetnica z Polski, który przebywał w Australii z trasą koncertową. Można było także odwiedzić stoiska z polskimi wyrobami i rękodziełem, tradycyjną polską kuchnią oraz stoiska promujące polskie firmy i usługi, w tym naukę języka polskiego, a dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy.

  Wszystkim gościom Festiwalu dziękujemy za przybycie, a Klubowi „Polonia” za zaangażowanie i doskonałą organizację tego wydarzenia.

  image1
  image10
  image11
  image12
  image13
  image14
  image15
  image16
  image17
  image18
  image19
  image2
  image20
  image21
  image22
  image23
  image24
  image3
  image4
  image5
  image6
  image7
  image8
  image9

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: