close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

 • Spotkanie Świąteczne

  W piątek, 11 grudnia 2009 r. o godz. 19.00, w Konsulacie Generalnym RP w Sydney odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne.


   

  Spotkanie z pisarzem Januszem L. Wiśniewskim

  W środę, 25 listopada 2009 r. o godz. 19.00, w Konsulacie Generalnym RP w Sydney odbył się wieczór autorski znanego pisarza Janusza L. Wiśniewskiego - autora m.in. bestsellerowych powieści "S@motność w sieci", "Bikini" i zbioru opowiadań "Zespoły napięć" oraz pokaz filmu "S@amotność w sieci" w reżyserii Witolda Adamka.   Wykład dr Andrzeja Antoszka pt. "Globalisation and Polish Popular Culture"

  W sobotę, 14 listopada 2009 r. o godz. 18.00, w Konsulacie Generalnym RP w Sydney dr Andrzej Antoszek wygłosił wykład pt. "Globalisation and Polish Popular Culture". Spotkanie było współorganizowane przez Konsulat Generalny RP w Sydney i Stowarzyszenie Polskich Akademików Nowej Południowej Walii. 

  Dr Antoszek jest amerykanistą, zajmującym się współczesną literaturą amerykańską oraz problematyką kulturalną. Wykłada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i Uniwersytecie im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. 


   

  Koncert DUO ARTUS

  W niedzielę, 25 października 2009 r. o godz. 18.00, w Konsulacie Generalnym RP w Sydney odbył się koncert Duo Artus.

  Zespół tworzą panowie: Krzysztof Kaczka - flet i Perry Schack - gitara.

  W programie wieczoru znalazły się m. in. utwory Jana Sebastiana Bacha oraz Astora Piazzoli - mistrza tanga argentyńskiego.


   

  Prelekcja Pana Ministra Adama Rotfelda nt. Polskiej Polityki Zagranicznej

   

  W sobotę, 26 września br. o godz. 17.00, w Konsulacie Generalnym RP Pan Minister Adam Rotfeld wygłosił prelekcję prezentującą cele i kierunki polskiej polityki zagranicznej.

  Spotkanie z Panem Ministrem Rotfeldem zostało zorganizowane z inicjatywy Australijskiego Instytutu Spraw Polskich (AIPA).


   

  Uroczystość otwarcia muzeum "Kresy-Siberia Virtual Museum"

  W czwartek, 17 września 2009 r. o godz. 19.00 - w 70. rocznicę wkroczenia wojsk sowieckich do Polski - w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Sydney zostało uroczyście otwarte wirtualne muzeum "Kresy-Siberia Virtual Museum"

  Inicjatorami wydarzenia była fundacja Kresy-Siberia Foundation.    Spotkanie z reżyserem Jerzym Domaradzkim

  W sobotę, 22 sierpnia 2009 r. o godz. 18.00, w siedzibie Konsulatu Generalnego RP odbył się pokaz filmu dokumentalnego pt. „Kochać czy nienawidzić" w reżyserii Jerzego Domaradzkiego. Dokument portretuje byłych żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz Armii Krajowej, którzy dzielą się wspomnieniami na temat swoich wojennych przeżyć oraz emigracji i życia w Australii.

  Pokaz filmu połączony był ze spotkaniem z jego twórcą, Jerzym Domaradzkim, reżyserem takich filmów jak „Wielki Bieg", czy „Lilian's Story". Poza autorem filmu na sali znaleźli się  bohaterowie dokumentu.

  Spotkanie było jednocześnie okazją do przedstawienia środowisku polonijnemu nowej obsady Konsulatu: konsula generalnego - pana Daniela Gromanna, konsula ds. prawnych i polonijnych - pani Dominiki Mosek oraz konsula ds. paszportowych, wizowych i obywatelskich - pani Małgorzaty Gromann.  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: