close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ARCHIWUM ROK 2014

 • 8 grudnia 2014

  W Konsulacie Generalnym RP w Sydney 4 grudnia br. odbyła się australijska premiera spektaklu w wykonaniu Tatiany Sosna-Sarno.

  "Białe drzwi" to monodram autorstwa i reżyserii Stefana Mrowińskiego, mieszkającego i tworzącego od 26 lat w Melbourne. Spektakl skierowany jest zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Traktuje o życiu, szczęściu, mężczyznach – widzianych  oczyma kobiety absolutnie świadomej, kobiety zwycięskiej i wyzwolonej, choć boleśnie doświadczonej przez życie.
  Stefan Mrowiński w tym roku obchodził 50-lecie swojej twórczości. Jego sztuka "Białe drzwi" była wystawiona w Polsce w 2007 r. W Australii dotychczas była pokazywana w języku angielskim. W Konsulacie odbyła się australijska premiera monodramu w języku polskim. Sztuka została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez zgromadzoną licznie publiczność.
  Teatralne spotkanie w Konsulacie stanowiło w pewnym sensie wprowadzenie do obchodów Roku Teatru Polskiego w 2015 r.

  W drugiej części wieczoru goście mieli okazję obejrzeć pilotażowy odcinek serialu „ Studenci trzeciego wieku. Czterdziestolatek czterdzieści lat później” oraz porozmawiać z aktorami Tatianą Sosna-Sarno oraz Robertem Szymańskim, którzy m.in. wystąpili w tym filmie. 

  Baie Drzwi1 (8)
  Baie Drzwi1 (7)
  Baie Drzwi1 (5)
  Baie Drzwi1 (4)
  Baie Drzwi1 (3)
  Baie Drzwi1 (2)
  Baie Drzwi1 (1)
  Baie Drzwi1 (6)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: