close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 14 października 2013

  Konsul Generalny RP w Sydney Regina Jurkowska była honorowym gościem uroczystości Missioning Ceremony na Uniwersytecie Divine Word w Madang (PNG).

  11 października br. na Uniwersytecie Divine Word w Madang (Papua Nowa Gwinea) odbyła się uroczystość Missioning Ceremony, kończąca etap inicjacji społecznej 500-osobowej grupy studentów. Założycielem i rektorem Uniwersytetu jest Polak - ks. Jan Czuba. W uroczystości Missioning Ceremony wzięli udział m.in. Konsul Generalny RP w Sydney Regina Jurkowska, Nuncjusz Apostolski w PNG Michael Banach (z pochodzenia Polak), Ambasador USA w PGN Walter North, którzy wygłosili okolicznościowe przemówienia oraz dokonali wręczenia nagród studentom. Konsul Jurkowska podkreśliła w swoim wystąpieniu rolę edukacji w rozwoju społeczeństwa i kraju.

  Uczelnia jest najbardziej nowoczesną i prestiżową placówka edukacyjną w Papui Nowej Gwinei, respektującą jednocześnie lokalne tradycje. Kształci studentów z całego kraju. Baza lokalowa Uniwersytetu składa się z kilkudziesięciu budynków (sale wykładowe, biblioteka, domy studenta). Uniwersytet zatrudnia wykfalifikowanych wykładowców z 27 krajów.

  PNG 2
  PNG 3
  PNG 4
  PNG 5
  PNG 6
  PNG 7
  PNG 8
  PNG 9
  PNG 10
  PNG 11
  PNG 12
  PNG 13
  PNG 14
  PNG 15
  PNG 16
  PNG 17

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: