close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 13 sierpnia 2019

  Miejsce dyżuru: SAVOY HOTEL (sala na parterze) 630, Little Collins Street, Melbourne.

  Termin dyżuru:

   9 września (poniedziałek) - w godz. 9:00 - 17:00

  10 września (wtorek) – w godz. 9:00 - 17:00

  11 września (środa) – w godz. 9:00 - 17:00

   

   

  W trakcie dyżuru będą przyjmowane wyłącznie osoby zapisane na konkretna godzinę. Zapisy prowadzi Konsulat Generalny RP w Sydney, w godz. 9.00 – 16.00 pod numerem telefonu: 02 9363 9816. Pisemne zgłoszenie chęci zapisania się na dyżur można również wysłać e-mailem na adres: marta.kiec-gubala@msz.gov.pl

   

   

  Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów, zdjęć i opłat podane są na stronie http://www.sydney.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne_/sprawy_paszportowe/

  UPRZEJMIE PROSIMY O DOKŁADNE ZAPOZNANIE SIĘ Z TYMI INFORMACJAMI.

   

   

  PRZYPOMINAMY!

  • Osoby, których ważność paszportu upłynęła przed 2013 r. zobowiązane są do złożenia dokumentu poświadczającego ich polskie obywatelstwo (do uzyskania we właściwym urzędzie wojewódzkim w Polsce). Uwaga. Należy mieć ze sobą zarówno oryginał, jak i kopię dokumentu (kopia pozostanie w aktach Konsulatu)
  • Osoby nieposiadające numeru PESEL muszą przedłożyć polskie odpisy dokumentów stanu cywilnego (akt urodzenia, akt małżeństwa), w przeciwnym wypadku nie będzie możliwe pobranie danych biometrycznych, a tym samym przyjęcie i rejestracja wniosku paszportowego. Uwaga. Należy mieć ze sobą zarówno oryginały, jak i kopie tych dokumentów (kopie pozostaną w aktach Konsulatu)
  • Osoby, które zmieniły stan cywilny lub/i dane osobowe są zobowiązane do przedłożenia stosownej decyzji Urzędu Stanu Cywilnego w Polsce potwierdzających rejestrację tych czynności w Polsce. Należy mieć ze sobą zarówno oryginał, jak i kopię dokumentu (kopia pozostanie w aktach Konsulatu)
  • Rodzice składający wnioski paszportowe w imieniu małoletnich dzieci, są zobowiązani do okazania swoich ważnych dokumentów tożsamości oraz aktu urodzenia dziecka. Należy mieć ze sobą zarówno oryginały, jak i kopie tych dokumentów (kopie pozostaną w aktach Konsulatu)
  • Dowód wpłaty na konto konsulatu lub Money Order na właściwą kwotę, wystawiony na Polish Consulate in Sydney, musi być załączony W FORMIE PAPIEROWEJ do wniosku paszportowego w momencie jego składania.

    

   

  UWAGA – w Hotelu Savoy nie ma możliwości zrobienia ksero.

   

  W celu zapewnienia płynnej obsługi interesantów, prosimy, aby osoby umówione na spotkanie przybyły 10-15 minut przed wyznaczoną godziną z już wypełnionym wnioskiem paszportowym (dostępny na stronie www.sydney.msz.gov.pl), stosownymi odbitkami ksero i wydrukowanym potwierdzeniem płatności.

   

  Opłaty należy wnosić przelewem bezpośrednio na konto Konsulatu Generalnego RP w Sydney lub w postaci Money Order wystawionego na Polish Consulate in Sydney, zgodnie z Tabelą Opłat Konsularnych (osoby wnioskujące o wysłanie paszportu pocztą powinny doliczyć do kosztów paszportu 15 AUD na pokrycie kosztów przesyłki).

  (http://www.sydney.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne_/oplaty_konsularne/):

   

  Commonwealth Bank

  BSB: 062 124

  Account: 1038 5948

  SWIFT: CTBAAU2S

  Account's holder: Polish Consulate in Sydney

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: