close

6 lutego 2017

Wieczór teatralny w Konsulacie z komedią „Wiecznie młodzi”

Diety, zabiegi kosmetyczne, chirurgia plastyczna – wszystko byle choć na chwilę zatrzymać upływający czas i przedłużyć młodość. To temat sztuki w reżyserii Karola Stępkowskiego wystawionej w środę 22 lutego w Konsulacie we współpracy z Towarzystwem Polskiej Kultury w Nowej Południowej Walii.

Spektakl w reżyserii Karola Stępkowskiego to lekka komedia przedstawiająca historię małżeństwa, które nie chce pogodzić się z tykającym zegarem i próbuje coraz to nowych sposobów, aby zachować młodzieńczy wygląd. Robią to w sposób, który co chwilę dostarcza widzom powodu do śmiechu. Liczni Polacy, którzy przyszli obejrzeć aktorski popis Marzanny Graff i Aleksandra Mikołajczaka, długo nagradzali duet gorącymi owacjami, a po spektaklu mieli możliwość porozmawiania o sztuce, teatrze, Polsce i Australii w miłej atmosferze.

Graff i Mikołajczak tworzą zespół Mam Teatr, który od kilkunastu lat wystawia spektakle w kraju i za granicą. Jak sami mówią, starają się tworzyć sztuki bliskie współczesnemu człowiekowi, a w swoim repertuarze mają nie tylko komedie, lecz również dramaty. Mam Teatr to autorski projekt pozwalający aktorom na niezależność artystyczną. Autorką wszystkich sztuk jest Marzanna Graff.

 

 

 

© 2012 Ministerstwo Spraw Zagranicznych