close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ARCHIWUM ROK 2014

 • 14 listopada 2014

  31 października br. w Perth odbyła się narada konsulów honorowych w Australii i Papui Nowej Gwinei.

  31 października br. w Perth odbyła się narada konsulów honorowych w Australii i Papui Nowej Gwinei. Spotkanie zostało przygotowane staraniem Konsula Honorowego w Perth Paula Bitdorfa w siedzibie jego urzędu. Wzięli w nim udział ponadto: Ambasador RP w Australii Paweł Milewski, Konsul Generalny RP w Sydney Regina Jurkowska, Honorowy Konsul Generalny w Melbourne George Luk-Kozika, Konsul Honorowy w Madang Ojciec Jan Czuba, Konsul Honorowy w Adelajdzie Gosia Hill, Konsul Honorowy w Brisbane Brian Kilmartin, Konsul RP w Canberze Magdalena Ślubowska oraz Wicekonsul w Konsulacie Generalnym RP w Sydney Dorota Preda.  

  Spotkanie rozpoczęło się uroczystym wręczeniem nominacji Konsulowi Honorowemu w Madang, Ojcu Janowi Czubie. Następnie Ambasador Paweł Milewski przedstawił założenia polskiej polityki zagranicznej z uwzględnieniem stosunków polsko-australijskich, w tym również współpracy gospodarczej. Konsul Generalna R. Jurkowska skupiła się na działaniach na rzecz polskiej diaspory, projektach polonijnych Konsulatu oraz wsparciu, jakiego w tych działaniach mogą udzielić konsulowie honorowi. Następnie konsulowie przedstawili pokrótce swoją działalność w mijającym roku.

   

  Przy okazji pobytu w Perth Ambasador, Konsul Generalna oraz Konsulowie Honorowi obejrzeli sztukę „Opis obyczajów” wg Jędrzeja Kitowicza przygotowaną przez skupioną wokół Polskiego Ośrodka Rzymskokatolickiego młodzieżową grupę Scena 98. Jest to projekt wspierany przez Konsulat Generalny RP w Sydney. W sobotę 1 listopada Ambasador i Konsul Generalna wizytowali Szkołę Polską w Perth, mając okazję przyjrzeć się prowadzonym zajęciom oraz spotkać się z rodzicami uczniów. Szkole zostały przekazane upominki w postaci książek i pomocy naukowych dla dzieci. Wieczorem w Domu Polskim im. Władysława Sikorskiego odbyło się spotkanie z Polonią Zachodniej Australii, podczas którego zostały m.in. wręczone następujące odznaczenia: Krzyż Komandorski Orderu Zasługi RP Pani Halinie Teresie Szunejko, Krzyże Kawalerskie Orderu Zasługi RP Pani Janinie Ragus, Panu Stanisławowi Ragus (odznaczenie zostało przekazane na ręce żony) i Panu Eugeniuszowi Marczewskiemu. Ponadto Pani Maria Anna Niedźwiadek została wyróżniona odznaką honorową MKiDN „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

   

  narada konsulów (4)
  narada konsulów (2)
  narada konsulów (1)
  narada konsulów (3)
  narada konsulów (17)
  narada konsulów (16)
  narada konsulów (23)
  narada konsulów (22)
  narada konsulów (21)
  narada konsulów (20)
  narada konsulów (19)
  narada konsulów (18)
  narada konsulów (15)
  narada konsulów (13)
  narada konsulów (9)
  narada konsulów (8)
  narada konsulów (7)
  narada konsulów (5)
  narada konsulów (6)
  narada konsulów (12)
  narada konsulów (11)
  narada konsulów (10)
  narada konsulów (14)
  narada konsulów (24)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: