close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ARCHIWUM ROK 2014

 • 9 grudnia 2014

  30 listopada na stadionie Fraser Park Football Club w Marrickville odbyła się sportowa polonijna impreza dla dzieci i młodzieży.

  Konsulat Generalny RP w Sydney zorganizował na stadionie w Marrickville (Sydney)  Dzień Sportu. Impreza rozpoczęła się we wczesnych godzinach popołudniowych. Przybywających gości witała żwawa polska muzyka. Konferansjerem  był aktor Michał Macioch. Oficjalnego otwarcia dokonała wicekonsul Dorota Preda.  Następnie nadszedł czas na gry i zabawy. Dzieci skakały w workach, ścigały się z woreczkami na głowach, biegały z piłeczką na łyżce. Do zabawy włączyli się też rodzice.  Inicjatorkami zabaw i gier były nauczycielki z polskich szkół: Marysia Nowak i Elżbieta Cesarski.  Zwycięzcy otrzymali medale. 

  Po zabawach nadszedł czas na prawdziwe konkurencje sportowe. Uczestnicy stanęli do rywalizacji w zawodach lekkoatletycznych, biegając na dystans 30 i 40 metrów, a następnie w sztafecie. I tym razem posypały się medale, dla dzieci, a także dla rodziców, chętnie próbujących swoich sił w sportowych konkurencjach. Nad przebiegiem zawodów lekkoatletycznych czuwała pani Małgorzata Kwiatkowska. Pan Krzysztof Frankowski przekazał biało-czerwoną koszulkę z napisem „ POLSKA” zdobywczyni największej liczby medali – Spirydulce, uczennicy szkoły języka polskiego w Randwick.

  Kiedy uczestnicy stawali na podium i odbierali medale w konkurencjach lekkoatletycznych, na boisku obok już trwały przygotowania do meczu piłki nożnej. Albin Mikulski sędziował, a dwie utworzone drużyny czerwoni i zieloni walczyli o piłkę i bramki. Nie obyło się także bez karnych. Ostatecznie wygrali zieloni i otrzymali złote medale. Mecz może nie należał do tych z ligi ekstraklasy, ale duch walki i jednocześnie dobrej zabawy unosił się nad całym stadionem tego dnia.

  Na zakończenie dnia, uczestnicy imprezy otrzymali nagrody w postaci piłek oraz książek, a szkoły uczestniczące w zawodach otrzymały puchary.

  Do organizacji tego wydarzenia przyczynili się aktywnie polonijni działacze, a także członkowie Australijsko-Polskiego Stowarzyszenia „Master Sports”. Pan Albin Mikulski oraz pan Jarosław Pacholski, na co dzień pracujący w Clubie Fraser Park, oprócz olbrzymiej pomocy i zaangażowania przy organizacji, wspaniale poprowadzili turniej piłki nożnej. Wielkie podziękowania należą się także pani Małgorzacie Kwiatkowskiej, Krzysztofowi Frankowskiemu, Jerzemu Maciejakowi, a także wielu rodzicom, którzy chętnie przyłączyli się do pomocy i wspólnej zabawy podczas Dnia Sportu 2014!

   

  Dzień sportu (35)
  Dzień sportu (34)
  Dzień sportu (33)
  Dzień sportu (32)
  Dzień sportu (31)
  Dzień sportu (30)
  Dzień sportu (29)
  Dzień sportu (28)
  Dzień sportu (27)
  Dzień sportu (26)
  Dzień sportu (25)
  Dzień sportu (24)
  Dzień sportu (23)
  Dzień sportu (22)
  Dzień sportu (21)
  Dzień sportu (20)
  Dzień sportu (19)
  Dzień sportu (18)
  Dzień sportu (17)
  Dzień sportu (16)
  Dzień sportu (15)
  Dzień sportu (14)
  Dzień sportu (13)
  Dzień sportu (12)
  Dzień sportu (10)
  Dzień sportu (9)
  Dzień sportu (8)
  Dzień sportu (7)
  Dzień sportu (6)
  Dzień sportu (5)
  Dzień sportu (4)
  Dzień sportu (3)
  Dzień sportu (2)
  Dzień sportu (1)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: