close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ARCHIWUM ROK 2016

 • 10 września 2016

  W czwartkowy wieczór, 8 września 2016 roku, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Sydney po raz kolejny gościł członków Australijskiego Forum Liderów Biznesu.

  Głównym punktem spotkania był panel dyskusyjny dotyczący perspektyw biznesowych współczesnej Polski, poprowadzony przez redaktor polskiej audycji radia SBS - Magdalenę Dejnekę. Na wielu płaszczyznach dyskutowano o możliwościach inwestycyjnych w Polsce. Było to możliwe dzięki znakomitym uczestnikom panelu: Jenny Morawskiej (The Morawska Group), Krzysztofowi Łysoniowi (Macquarie Group) oraz Stefanii Lasek (Learn to Trade), którzy podzielili się swoją wiedzą oraz doświadczeniami. Na spotkanie przybyli przedstawiciele biznesu z Sydney oraz innych miast Australii, co pozwoliło na pogłębioną dyskusję z uczestnikami panelu. Poruszono ważny temat związany z rozwojem i prowadzeniem biznesu w Polsce i w Australii w kontekście różnic kulturowych i przyzwyczajeń dotyczących relacji klientów i przedsiębiorców.

   

  Zdefiniowanie i zrozumienie różnic w podejściu do prowadzenie biznesu jest istotnym czynnikiem ułatwiającym odniesienie sukcesu, jak dowiodły doświadczenia wielu uczestników dyskusji. Podniesiono również kwestie perspektyw nauki języka polskiego, wizerunku polskich pracowników za granicą, podkreślając przede wszystkich ich dobre wyksztalcenie i wysokie kwalifikacje. 

   

  W czwartym już spotkaniu Australijskiego Forum Liderów Biznesu wzięło udział ponad 70 osób z różnych części Australii, w tym Konsul Honorowy RP w Adelaide – Gosia Hill. Dodatkowym urozmaiceniem wieczoru była prezentacja polsko-australijskiej artystki Anastazji Bobis. Anastazja należy do młodego pokolenia artystów, którzy poszukują inspiracji w otaczającej rzeczywistości. Artystka przygotowała wystawę serii portretów, które można było obejrzeć w trakcie spotkania.

   

  Misją Australijskiego Forum Liderów Biznesu jest wzmacnianie polsko- australijskich relacji biznesowych, a także wykorzystanie obecnego zainteresowania firm oraz profesjonalistów możliwościami inwestycyjnymi w obu krajach.

  1
  2
  3
  4

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: