close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ARCHIWUM ROK 2016

 • 30 marca 2016

  Konsulat Generalny RP w Sydney zaprasza na wyjątkowy koncert w wykonaniu zespołu Hourglass Ensemble w piątek 8 kwietnia 2016 roku o godz. 20:00.

  Koncert kameralny

  "Ink Games"

   

  Piątek 8 kwietnia 2016 r. godz. 20:00 (wstęp od godz. 19:30)

  Konsulat Generalny RP w Sydney

  10 Trelawney Street, Woollahra

   

  Zespół Hourglass Ensemble

   

  Ewa Kowalski – flet

  Grzes Kinda – fortepian

  Andrew Kennedy - klarnet/dyrektor artystyczny

  Michelle Urquhart - skrzypce/altówka

   

  Wiele naszych ulubionych klasycznych kawałków muzycznych zrodziło się ponad sto lat temu – jednak jako muzycy wiemy, że powstaje pewna szczególna energia i porozumienie, kiedy możemy spotkać się z kompozytorem dzieła i porozmawiać o jego utworze. Czy wiek kompozycji wpływa na naszą interpretację utworów Brucha? Czy byłoby lepiej, gdyby kompozytor był tuż obok nas?

   

  Podczas koncertu "Ink Games" („Zabawy tuszem”) będziemy świadkami muzyki granej z nut pisanych atramentem, który ciągle jeszcze nie wysechł. Wykonawcy będą zmuszeni porozumiewać się ze sobą na nowy, czasem niewygodny sposób bez możliwości wcześniejszego przećwiczenia utworów. Będą interpretować zapisane znaki pochodzące z różnych źródeł i przenosić je w świat dźwięku. Dokonają również konwersji dźwięku w pismo, pokazując jak obie te formy zawsze się przeplatają.

   

  Zespół Hourglass Ensemble zaprezentuje również piękne polskie surrealistyczne dzieła, wyjątkową perłę double concerto Brucha oraz najnowsze australijskie utwory, które są zarówno olśniewające, niebezpieczne, jak i rozmarzone.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: