close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ARCHIWUM ROK 2016

 • 6 maja 2016

  Od 4 maja pielgrzymi mogą aplikować o wizy w specjalnie uruchomionych punktach w Manili na Filipinach i w stolicy Ekwadoru, Quito. Za tydzień ruszą także prace tymczasowej placówki w Santo Domingo na Dominikanie.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych podjęło decyzję o uruchomieniu trzech punktów wydawania wiz w krajach, w których nie ma polskiego urzędu konsularnego, a skąd jednocześnie spodziewana jest znaczna liczba uczestników ŚDM 2016. Wytypowane lokalizacje to: Quito (Ekwador), Manila (Filipiny) i Santo Domingo (Dominikana). Tymczasowe punkty wizowe będą działać w następujących terminach: 4 maja – 18 lipca (w Manili i w Quito) oraz 11 maja – 19 lipca (w Santo Domingo). W pozostałych państwach, w których Polska nie ma swoich placówek, wiz udzielać będą zarówno urzędy konsularne państw strefy Schengen, z którymi Polska podpisała stałe umowy o reprezentacji, czyli Czech, Holandii, Szwajcarii i Szwecji, jak i państw, do których zwrócono się o udzielenie pomocy wizowej w ramach przygotowań do ŚDM, czyli Francji, Niemiec, Belgii, Norwegii, Portugalii i Włoch.

   

  Dzięki utworzeniu tymczasowych punktów wizowych oraz współpracy z państwami strefy Schengen, wizy będą wydawane uczestnikom ŚDM w 40 krajach, w których Polska nie posiada własnych urzędów konsularnych. W połączeniu z siatką istniejących już polskich placówek pozwala to na dotarcie do prawie wszystkich krajów, z których pochodzą pielgrzymi.

   

  Równolegle MSZ uruchomiło stronę internetową dedykowaną ŚDM 2016 w Krakowie, na której zawarte zostały szczegółowe informacje nt. procedury wizowej dla pielgrzymów.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: