close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ARCHIWUM ROK 2016

 • 29 kwietnia 2016

  Na sydnejskiej uczelni Macquarie University odbyła się 28 kwietnia 2016 r. coroczna ceremonia wręczenia nagród za szczególne osiągnięcia w nauce języków obcych studentom Instytutu Studiów Międzynarodowych.

  Licznie zgromadzonych gości powitała ciepłymi słowami Profesor Martina Möllering, Dziekan Wydziału, a ceremonii przewodniczyła Profesor Ulrike Garde, Dyrektor Instytutu. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele fundacji wspierających Instytut oraz dyplomaci krajów, których języki są nauczane na Uniwersytecie Macquarie. W uroczystości wzięła również udział Konsul Generalna RP w Sydney, Regina Jurkowska, która wręczyła nagrody wyróżnionym studentom języka polskiego. Wśród nich znalazła się Pani Thanh Nguyen, która otrzymała nagrodę Krystyny Singler, oraz Pani Irena Stockings, która otrzymała nagrodę Zygmunta Wszelakiego.

  Konsulat Generalny RP w Sydney corocznie wspiera nauczanie języka polskiego na Uniwersytecie Macquarie w ramach posiadanych środków na działalność polonijną. Uniwersytet Macquarie oferuje możliwość studiowania języka polskiego i literatury polskiej jako części programu studiów międzynarodowych. Oferta skierowana jest zarówno do tych, którzy znają język polski, ale pragną poszerzyć swoje umiejętności językowe lub pogłębić swoją wiedzę w dziedzinie polskiej literatury, jak i do tych, którzy chcą rozpocząć naukę języka polskiego od podstaw. Studenci przygotowujący pracę dyplomową w zakresie lingwistyki (Diploma in Languages) dodatkowo mogą ubiegać się o stypendia na naukę języka polskiego i polskiej kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

  8316
  fot
  Polish-Studies_nagrody

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: