close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ARCHIWUM ROK 2016

 • 9 listopada 2016

  Klub Sportowy „Polonia” gościł Polski Festiwal organizowany pod patronatem Ambasady RP w Australii oraz Konsulatu Generalnego RP w Sydney.

  W słoneczną niedzielę 6 listopada odbyła się kolejna edycja Polskiego Festiwalu w Plumpton organizowanego przez Klub Sportowy „Polonia” wraz z Ambasadą RP w Australii oraz Konsulatem Generalnym RP w Sydney. Licznie zgromadzoną publiczność oraz oficjalnych gości powitał w Klubie jego Prezes - Adam Biziuk. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Konsul Generalny RP w Sydney, Regina Jurkowska reprezentująca również Ambasadora RP oraz – już po raz czwarty na imprezie organizowanej przez Klub Sportowy „Polonia” w Plumpton – Burmistrz Blacktown, Stephen Bali, a także Prezes Federacji  Polskich Organizacji w Nowej Południowej Walii, dr Ryszard Adams-Dzierzba.

  Główną atrakcją programu był mecz piłkarski o puchar Ambasadora RP. Puchar w imieniu Ambasadora zwycięskiej drużynie wręczyła Konsul Generalna R. Jurkowska. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli bawić się na karuzeli i zamku zjeżdżalni. Poza tym były stoiska z polskimi daniami, ciastami i upominkami oraz mnóstwo dobrej polskiej muzyki. Imprezę uświetniły utwory w wykonaniu sydnejskiego wokalisty Michała Maciocha.

  Wszystkim gościom Festiwalu dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę, a Klubowi „Polonia” za zaangażowanie i doskonałą organizację tego wydarzenia.

  image1
  image10
  image12
  image13
  image14
  image16
  image17
  image18
  image19
  image2
  image20
  image21
  image22
  image23
  image24
  image25
  image26
  image27
  image28
  image29
  image3
  image30
  image31
  image32
  image33
  image34
  image35
  image36
  image37
  image5
  image7
  image8
  image9

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: