close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ARCHIWUM ROK 2016

 • 4 marca 2016

  „Jak wykorzystać polskie korzenie w biznesie?” – pod takim hasłem odbyło się kolejne spotkanie Australijskiego Forum Liderów Biznesu w Konsulacie Generalnym RP w Sydney w czwartek 3 marca 2016 r.

  Inicjatywa, która została podjęta w celu zrzeszenia polskich profesjonalistów w Australii, po raz kolejny zgromadziła liczną grupę Polaków rozpoczynających oraz kontynuujących swoją karierę zawodową w Australii, jak również Polonię australijską z wieloletnim stażem zawodowym.

   

  Uroczystego otwarcia spotkania dokonała Regina Jurkowska Konsul Generalny RP w Sydney jednocześnie zachęcając gości do podejmowania nowych inicjatyw i zapewniając o gotowości ich wsparcia przez Konsulat Generalny RP w Sydney. Misję i cele Australijskiego Forum Liderów Biznesu przedstawiła Anna Wójt. W dalszej części spotkania zaproszeni prelegenci dyskutowali m.in. o funkcjonowaniu rynków australijskiego i polskiego w branżach biznesu, bankowości oraz prawa. Poruszane były również tematy rozwoju kariery w obu krajach i kształtowaniu uniwersalnych umiejętności. Dyskusję prowadziła Magda Dejneka redaktor radio SBS.

   

  W panelu dyskusyjnym wzięli udział:

   

  Mirek Żarnowski – doradca strategiczny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynkach polskim, europejskim i australijskim. Doradzał w zakresie strategii biznesowej wielu przedsiębiorstwom, zarówno polskim, jak i australijskim, istniejącym lub chcącym wejść na rynki Polski i Australii. Prezes Polsko-Australijskiej Izby Handlowej.  

   

  Marcin Kuć – analityk danych, absolwent University of St Andrews. Pracował przy wielu projektach polonijnych, m.in. współtworząc Federację Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. Do 2015 roku członek zarządu British Alumni Society. Po studiach w Wielkiej Brytanii wrócił do Polski, aby budować swoją karierę w obszarze bankowości, a następnie przeniósł się do Sydney, gdzie rozwija swoje umiejętności w zakresie analityki.

   

  Katrine Narkiewicz - prawnik z polskiej rodziny, urodzona w Sydney. Ukończyła studia prawnicze oraz dziennikarstwo na University of Technology Sydney oraz uzyskała tytuł Masters in Law na University of Oxford. Posiada ponad pięć lat doświadczenia jako prawnik w Australii, Polsce, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

   

  W części artystycznej spotkania wystąpili skrzypek Dominik Przywara oraz pianistka Zsuzsanna Giczy.


  Więcej informacji o Australijskim Forum Liderów Biznesu dostępnych jest na stronie internetowej www.aflb.pl.

  Tagi: biznes

  Forum Liderów Biznesu
  Forum Liderów Biznesu
  Forum Liderów Biznesu
  Forum Liderów Biznesu
  Marcin Kuć
  Mirek Żarnowski
  Katrine Narkiewicz
  Dominik Przywara
  Fot. Antonina Kaucz

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: