close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ARCHIWUM ROK 2016

 • 3 listopada 2016

  Konsulat Generalny RP był gospodarzem tegorocznego spotkania z konsulami honorowymi RP działającymi na terenie Australii i Papui Nowej Gwinei.

  W Sydney odbyła się 28 października doroczna narada z konsulami honorowymi, w której udział wzięli: Ambasador RP w Australii Paweł Milewski, Konsul Generalny RP w Sydney Regina Jurkowska, Honorowy Konsul Generalny w Melbourne George Luk-Kozika, Konsul Honorowy w Perth Paul Bitdorf, Konsul Honorowy w Madangu o. Jan Czuba, Konsul Honorowy w Adelaide Gosia Hill, Konsul Honorowy w Brisbane Brian Kilmartin, Konsul RP w Canberze Ewa Zbytek, Konsul w Konsulacie Generalnym RP w Sydney Zbigniew Augustyn oraz Wicekonsul w Konsulacie Generalnym RP w Sydney Dorota Preda. Spotkanie było doskonałą okazją do omówienia spraw bieżących oraz podsumowania działalności konsulów honorowych w mijającym 2016 roku. Poza częścią plenarną, uczestnicy narady spotkali się w Parlamencie Nowej Południowej Walii z Ministrem ds. Wielokulturowości w Rządzie NPW, Johnem Ajaka, mieli też okazję do odbycia rozmów z przedstawicielami miejscowej Polonii.

  Gościem specjalnym spotkania był reżyser Simon Target, który zaprezentował prace nad swoim nowym filmem dokumentalnym poświęconym działalności polskich misjonarzy w Papui Nowej Gwinei.

   

  Dziękujemy wszystkim naszym Konsulom Honorowym z Australii i Papui Nowej Gwinei za owocną dotychczasową współpracę!

  20161028_092911
  20161028_143512
  główne
  SPOTKANIE KONSULÓW HONOROWYCH

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: