close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ARCHIWUM ROK 2016

 • 29 lutego 2016

  Już po raz 47 Polonia w Melbourne mogła wziąć udział w wydarzeniu sportowym organizowanych w Polskim Klubie w Albion.

  Święto Sportowe to tradycyjnie już wspaniała okazja do spotkania w gronie przyjaciół. Organizatorzy zadbali, aby uczestnicy Święta – niezależnie od wieku – spędzili aktywnie i miło czas w Klubie Polskim. Z myślą zarówno o dzieciach jak i dorosłych przygotowane zostały liczne zabawy oraz konkurencje sportowe.

  Dzień rozpoczęła Msza Święta, a następnie uroczyste otwarcie uroczystości. Prezes Federacji Polskich Organizacji w Wiktorii Marian Pawlik powitał wszystkich gości i uczestników przybyłych na Święto Sportowe do Albion, wśród nich m.in.: Konsula Generalnego RP z Sydney Reginę Jurkowską, Honorowego Konsula Generalnego RP w Melbourne Georga Luk Kozikę, prezesa Rady Naczelnej Polonii Australijskiej Leszka Wikarjusza z Brisbane, przedstawicieli miejscowych władz itd. Prezes RNPA wręczył przy tej okazji medale Rady dla osób, które najbardziej wyróżniają się na polu działalności społecznej. W części artystycznej wystąpiły zespoły taneczne „Polonez” i Polskiej Szkoły Sobotniej w Essendon.

  Oficjalnego otwarcia Święta Sportowego dokonała Konsul Regina Jurkowska.

   

  Po ciężkich zmaganiach sportowych zwycięzcy poszczególnych konkurencji sportowych w różnych grupach wiekowych otrzymali medale, które wręczali: Konsul Generalny RP R. Jurkowska, Prezes RNPA L. Wikarijusz, Prezes FPOW M. Pawlik oraz Adam Drahan – Przewodniczący Komitetu Święta Sportowego.

   

  Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli w niedzielę 28 lutego do Albion, a Komitetowi Organizacyjnemu Święta Sportowego serdecznie gratulujemy udanego przedsięwzięcia!

  Fot Andrew Kowalski (1)
  Fot Andrew Kowalski (2)
  Fot Andrew Kowalski (3)
  Fot Andrew Kowalski (4)
  Fot Andrew Kowalski (5)
  Fot Andrew Kowalski (6)
  Fot Andrew Kowalski (7)
  Fot Przemysław Jaskulski (1)
  Fot Przemysław Jaskulski (2)
  Fot Przemysław Jaskulski (3)
  Fot Przemysław Jaskulski (4)
  Fot Przemysław Jaskulski (5)
  Fot Przemysław Jaskulski (6)
  Fot Przemysław Jaskulski (7)
  Fot Przemysław Jaskulski (8)
  Fot Przemysław Jaskulski (9)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: