close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 11 lutego 2019

  Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące planowanego dyżuru w Adelaide.

  Miejsce dyżuru:

  Dom Polski, 230 Angas Street (City).

  Termin dyżuru:

  28 marca (czwartek) - w godz. 10:00 - 17:00

  29 marca (piątek) – w godz. 10:00 - 17:00

   

  W trakcie dyżuru będą przyjmowane wyłącznie osoby zapisane na konkretna godzinę. Zapisy prowadzi Konsulat Generalny RP w Sydney, w godz. 9.00 – 16.00 pod numerem telefonu: 02 9363 9816. Pisemne zgłoszenie chęci zapisania się na dyżur można również wysłać e-mailem na adres: marta.kiec-gubala@msz.gov.pl

   

  Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów, zdjęć i opłat podane są na stronie http://www.sydney.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne_/sprawy_paszportowe/

  UPRZEJMIE PROSIMY O DOKŁADNE ZAPOZNANIE SIĘ Z TYMI INFORMACJAMI.

   

  PRZYPOMINAMY!

  • Osoby, których ważność paszportu upłynęła przed 2013 r. zobowiązane są do przedłożenia dokumentu poświadczającego ich polskie obywatelstwo (do uzyskania we właściwym urzędzie wojewódzkim w Polsce). Oryginał należy okazać do wglądu, kopia pozostanie w aktach paszportowych w Konsulacie.
  • Osoby nieposiadające numeru PESEL muszą przedłożyć polskie odpisy dokumentów stanu cywilnego (akt urodzenia, akt małżeństwa), w przeciwnym wypadku nie będzie możliwe pobranie danych biometrycznych, a tym samym przyjęcie i rejestracja wniosku paszportowego. Oryginał dokumentu stanu cywilnego należy okazać do wglądu, kopia pozostanie w aktach paszportowych w Konsulacie.
  • Osoby, które zmieniły stan cywilny lub/i dane osobowe są zobowiązane do przedłożenia stosownej decyzji Urzędu Stanu Cywilnego w Polsce potwierdzających rejestrację tych czynności w Polsce. Oryginał należy okazać do wglądu, kopia pozostanie w aktach paszportowych w Konsulacie.

   

  Opłaty należy wnosić przelewem bezpośrednio na konto Konsulatu Generalnego RP w Sydney lub w postaci Money Order wystawionego na Polish Consulate in Sydney, zgodnie z Tabelą Opłat Konsularnych (osoby wnioskujące o wysłanie paszportu pocztą powinny doliczyć do kosztów paszportu 15 AUD na koszty przesyłki)

  (http://www.sydney.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne_/oplaty_konsularne/):

   

  Commonwealth Bank

  BSB: 062 124

  Account: 1038 5948

  SWIFT: CTBAAU2S

  Account's holder: Polish Consulate in Sydney

  Reference/description: Name of the applicant

   

  Dowód wpłaty na konto konsulatu lub Money Order na właściwą kwotę, wystawiony na Polish Consulate in Sydney, musi być załączony W FORMIE PAPIEROWEJ do wniosku paszportowego w momencie jego składania.

   

  Osoby umówione na spotkanie proszone są o przybycie 10-15 minut przed wyznaczoną godziną w celu wypełnienia wniosku paszportowego.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: