close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 czerwca 2019

  Już po raz piąty zapraszamy na Polski Festiwal Filmowy w Perth, wielkie wydarzenie dla miłośników kina oraz sztuki. Rozpoczęcie już 16 czerwca 2019 r. w Palace Cinema Paradiso w Northbridge, Perth. Konsulat Generalny RP w Sydney objął imprezę patronatem honorowym.

  Polski Festiwal Filmowy w Perth, jest doroczną imprezą organizowaną już po raz piąty w Perth.

   

  Tegoroczna edycja, która odbędzie się w dniach 16 czerwca-7 lipca br. w Northbridge ma niezwykle ciekawy i bogaty program, w którym znalazło się wiele nagradzanych filmów polskich z ostatnich lat.

   

  Podczas Festiwalu wyświetlonych zostanie 9 polskich produkcji filmowych, z których aż siedem będzie mialo swoją premierę w Australii.

   

  Festiwal rozpocznie się 16 czerwca pokazem najnowszego filmu The Messenger (AK Kurier) w reżyserii Władysława Pasikowskiego - najnowszej produkcji tego reżysera opartej na prawdziwej historii polskiego kuriera - Jana Nowaka Jeziorańskiego.

  Wybór filmów na tegoroczną edycję Festiwalu nie jest przypadkowy - ma przypominać i upamiętniać przypadającą w tym roku 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

   

  Cały program mogą Państwo znaleźć tutaj:

  http://www.polishfilmfestival.org

   

  Bilety do kupienia na stronie internetowej Festiwalu lub w kasie kina.

   

  Serdecznie zapraszamy!

   

  Konsulat Generalny RP w Sydney składa serdecznie podziękowania Pani Magdalenie Ambrozkiewicz za organizację tegorocznej edycji tej wspaniałej filmowej imprezy.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: