close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 11 lutego 2019

  W ubiegłą sobotę, z inicjatywy Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Nowej Południowej Walii, odbyło się w Konsulacie Generalnym RP w Sydney szkolenie metodyczne dla nauczycieli języka polskiego jako drugiego/obcego prowadzone przez autorkę serii podręczników „POLSKI krok po kroku” – Iwonę Stempek.

  W warsztatach wzięło udział 35 pedagogów z całej Australii, głównie z Nowej Południowej Walii, ale nie zabrakło również reprezentantki szkoły z odległego Perth.

  Warsztaty poprowadziła Pani Iwona Stempek, autorka bestsellerowego podręcznika dla nauczycieli szkół polonijnych „Polski: krok po kroku”. Warsztaty miały na celu zapoznanie grona pedagogicznego z nowymi metodami nauki języka, opartego na specjalnie skonstruowanych tekstach i ćwiczeniach, które sprawiają, że uczący się szybko podejmuje wyzwanie posługiwania się na zajęciach wyłącznie językiem polskim, a wprowadzane w kontekście zagadnienia gramatyczne i różnorodność ćwiczeń pozwalają studentom oswoić gramatykę polską w praktyce. Poprzez ćwiczenia praktyczne, gry i zabawy prowadzący starali się przekazać sposoby, jak pracować z dziećmi i młodzieżą, by nauczać skutecznie. Jak inspirować uczniów do aktywności na lekcjach, jak w atrakcyjny sposób wprowadzać i utrwalać materiał leksykalny. Na zakończenie warsztatów zaprezentowano platformę edukacyjną e-polish.eu, która pozwala błyskawicznie tworzyć własne materiały zarówno na potrzeby tradycyjnych lekcji w klasie, jak i lekcji prowadzonych zdalnie (on-line) z uczniami.

  Kolejna edycja warsztatów odbędzie się w Canberze, Melbourne i Adelaide.

   

  Serdecznie dziękujemy Pani Mariannie Łacek oraz Pani Małgorzacie Vella za organizację spotkania.

  03
  04
  01
  02
  05

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: